RES ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş.
RES Enerji Sistemleri A.Ş, 2010 yılında 35 yıllık bir tecrübe ve birikimin ışığında ısıtma-soğutma sektöründe mühendislik ve satış hizmeti vermek için kurulmuştur. RES Enerji, tecrübeli, birikimli, deneyimli mühendislerinin ve dinamik kadrosunun yanı sıra bulundurduğu tecrübeli ve zengin bayi ağı ile iklimlendirme sektöründe önemli bir yer almaktadır. Gün geçtikçe daha da hassaslaşan doğal dengenin korunmasında alternatif enerji kaynakları kullanımı tüm dünyada ön plana çıkarken, Türkiye’de iklimlendirme konusunda verimli sistem tasarımı ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda RES Enerji en önlerde yer almaktadır.

Bünyesinde kendi ürettiği ve geliştirdiği RESTHERMA ISI POMPALARI ve RESSOLAR GÜNEŞ KOLLEKTÖRLERİ’ ni bulundurmasının yanı sıra, inverter teknolojisinde dünyanın sayılır markaları arasında yer alan PANASONIC ISI POMPALARI’nın da Türkiye distribütörlünü üstlenen RES, Doğalgaz alanındaysa Hollanda markası olan ve Avrupa’daki en büyük yoğuşmalı kazan ve kombi üreticilerinden biri olan REMEHA firmasının da Türkiye Distribütörü konumundadır. Ayrıca Amerika’ da üretilen ve Amerika’ nın sektördeki en iyi buzdolabı seçilen MAYTAG Buzdolapları da ülkemizde RES ENERJİ çatısı altındadır.

REMEHA, ısıtma sistemlerinde yenilikçi, kaliteli ve üstün hizmet anlayışıyla Avrupa’nın en büyük kazan-kombi üreticilerinden biridir. Hollanda’nın Apeldoorn kentinde 1935 yılında kurulmuş olup 1,000‘e yakın çalışanı ile Hollanda’da ürün geliştirmeye ve üretimine devam etmektedir.

REMEHA, ismini kurucusu olan VAN Reekum’s Metaal Handel’dan almıştır. 1920 yılında ısıtma sektörüne adımını atmış ve 1933 yılında ilk A serisi kazan üretimine başlamıştır.
REMEHA 1939 yılında petrol, gaz ve katı yakıtlar için kullanılabilecek tam teşekküllü kazan programı geliştirerek sektörde büyük ilerleme kaydetmiştir. 1960’lı yılların başlarında, Hollanda’da geniş doğal gaz kaynakları bulunmuştur.

1963 yılında REMEHA merkezi ısıtma kazanlarının üretimi ve geliştirmesine odaklanmıştır ve akabinde doğal gaz yakıtlı ilk merkezi ısıtma sistemlerini geliştirmiştir. 1970 yılında meydana gelen enerji krizinden sonra, ısıtma sistemlerinde verimliliğin arttırılması amacıyla yoğuşmalı kazan üretiminde öncü rol oynamıştır.

REMEHA sahip olduğu özel Premix Brülör teknolojisiyle rakiplerinden çok daha verimli kazanlar üretebilmiş ve aynı zamanda baca gazı emisyonlarını çok daha fazla düşürebilmiştir. REMEHA 1990’lı yıllarda dünyada ilk kez “bireysel” kullanıma sunulacak duvar tipi yoğuşmalı kazanların gelişmesinde sektörde öncü rol oynamıştır.Müşteriler, ilerleyen süreçte, ihtiyaçlarına yönelik yeni ev tipi kazanlarla kısa sürede tanışmış ve yenilenebilir enerji çözümlerinden, ev tipi güneş enerji sistemlerini tanımışlardır. REMEHA, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinde pazar konumunu daha da güçlendirerek yenilikçi ısıtma sistemleri , sıcak su sistemleri ve servis kalitesi ile dünyanın lider üreticilerinden birisi konumuna gelmiştir.

RES ve REMEHA firmaları 2011 yılında Türkiye distribütörlüğü için anlaşmış ve Res Enerji Sistemleri REMEHA firmasının satış ve servis anlamında Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuştur.